Город

4 помилки при поливі кабачків, які позбавлять вас врожаю

Кабачки – одна з найвибагливіших культур, які ростуть на наших городах. Однак і при догляді за ними потрібно враховувати особливості цієї рослини і не створювати перешкод для того, щоб кабачки могли повноцінно розвиватися і рясно плодоносити.

Однією з найважливіших складових догляду за кабачками, звичайно, є полив. Але, на жаль, далеко не всі городники приділяють цій темі достатньо уваги. Багато поливають їх безсистемно і не вникаючи в потреби конкретно цієї культури. А при такому підході можна вчинити масу помилок, які зашкодять нормальному розвитку кабачків, і позбутися пристойною частини врожаю.

У цій статті я розповім, які помилки найчастіше допускають городники при поливі кабачків. Візьміть на замітку і намагайтеся не робити в своїй практиці. Адже, погодьтеся, що краще вчитися на чужих помилках.

Як не можна поливати кабачки: головні помилки

1. Полив холодною водою

Кабачки – це досить теплолюбна культура, тому не варто поливати їх крижаною водою. Для них це серйозний стрес, який може серйозно вплинути на їх подальший розвиток і загальмувати зростання.

Звичайно, мова тут йде саме про регулярному поливі холодною водою. Якщо зробити це всього пару разів, то нічого страшного не станеться. Але систематично поливати їх такою водою все-таки не варто.

2. Рясний полив до плодоношення

Якщо занадто рясно поливати кабачки до етапу плодоношення, то це може призвести до неприємного ефекту: вони стануть формувати виключно пустоцвіти і зовсім не будуть зав’язувати плоди.

Якщо ви помітили, що на ваших кабачках занадто багато пустоцвіту, то скоротіть полив. Дозволяйте грунту повністю просихати і тільки після цього поливайте (не дуже рясно). Такий стрес, викликаний нестачею води, подстигнет рослини до формування жіночих квіток і зав’язування плодів.

3. Надто вологий грунт під час плодоношення

Під час плодоношення полив кабачків, звичайно, потрібно збільшити. Однак це не означає, що грунт навколо них постійно повинна бути перезволоженим. Це може призвести до підгнивання зав’язі і плодів.

Обсяг поливу повинен бути таким, щоб грунт був злегка вологим, а не переувлажненним. Ідеально, якщо він буде підсихати за три-п’ять днів (при температурі +24 і вище). Такий режим поливу буде оптимальним для хорошого самопочуття і плодоношення кабачків.

4. Неправильно обраний спосіб поливу

Багато городників кабачки поливають по листю, тому що ця рослина досить об’ємне і дістатися до основи стебла буває дуже непросто. І кабачки дійсно люблять полив по листю і дуже добре на нього відгукуються.

Однак далеко не завжди такий полив може піти на користь рослинам. По-перше, з ним треба бути дуже акуратним під час плодоношення, так як волога на плодах може призвести до їх підгнивання, якщо на вулиці стоїть прохолодна погода і вода випаровується досить повільно.

По-друге, ні в якому разі не можна поливати кабачки по листю при жаркій погоді і яскравому сонці. Це може привести до перегріву і появи опіків на їх ніжних листочках.

Загалом, поливати кабачки по листю найкраще ввечері після спеки, коли їм потрібно швидко відновити запас вологи. В такий час і листя залишаться цілі, і вода з плодів досить швидко випарується і не зашкодить рослинам. В інший час краще обмежитися поливом кабачків під корінь.