Город

Чого не можна робити при вирощуванні баклажанів

Баклажани – одні з найбільших капризуль серед овочів. Щоб отримати гарний врожай у нашому кліматі, потрібно дуже добре постаратися.

Звичайно, зараз є багато сортів, які більш-менш пристосовані до наших умов і не так серйозно реагують на стрес. Проте і з ними потрібно дотримуватися ряд пересторог, щоб рослини нормально цвіли і активно плодоносили.

Городники, які давно вирощують баклажани, прекрасно знають, що будь-який стрес може призвести до скиду квіток або до відсутності зав’язей. І дуже часто ці стреси створюють самі городники – при неправильному догляді за баклажанами.

У цій статті я розповім, які помилки при догляді можуть завдати серйозної шкоди рослинам і помітно знижують шанси на багатий урожай баклажанів. Візьміть на замітку і намагайтеся не повторювати на практиці.

6 головних помилок при догляді за баклажанами

1. Рання висадка

Звичайно, одна з найпоширеніших помилок – це занадто рання висадка розсади баклажанів на постійне місце. Баклажани дуже теплолюбні і вкрай гостро реагують на зниження температури. Саме тому вони повинні вирушати на постійне місце в останню чергу, коли вже висаджені томати, огірки і перці. В іншому випадку вони можуть серйозно загальмувати свій розвиток або ще гірше – загинути, якщо їх дістануть поворотні заморозки.

Висаджувати баклажани потрібно тільки тоді, коли ви будете впевнені в тому, що нічні заморозки вже точно не зможуть нашкодити баклажанів. Температура повітря вдень при цьому протягом декількох днів повинна триматися близько +20 градусів, а вночі – не нижче +12.

2. Полив холодною водою

Для баклажанів важлива не тільки температура повітря, але і температура ґрунту. Тому їх не можна регулярно поливати холодною водою. Такі перепади температури дуже негативно впливають на їх розвиток: вони стрессуют і з-за цього відмовляються цвісти і зав’язувати плоди.

Поливати баклажани потрібно водою, температура якої наближена до температури повітря. Ідеально, якщо у вас є можливість відстоювати воду для поливу (у великих пляшках, відрах або бочках).

3. Занадто рясний полив

Ще одна поширена помилка – це рясний і частий полив. Баклажани споживають досить багато вологи, тому великої кількості води при поливі їм не потрібно. Більш того, ґрунту необхідно періодично давати трохи просихати, щоб волога довго не застоювалася біля коренів.

Не поливайте баклажани, якщо бачите, що верхній шар грунту ще не просох. Вони не люблять підвищену вологість.

4. Полив по листю

Від поливу по листю теж краще відмовитися. Знову-таки з-за того, що ці рослини негативно реагують на підвищену вологість.

Крім того, це може призвести до поширення грибкових захворювань, які вражають листя і плоди. Так що, краще всього обмежитись виключно поливом під корінь.

5. Недостатнє харчування

Регулярно підгодовуйте свої баклажани. Якщо не будете цього робити, то не дивуйтеся потім відсутності зав’язей. Причому, краще використовувати комплексні добрива, в яких є повний набір необхідних поживних речовин.

До речі, необов’язково використовувати спеціалізовані добрива для баклажанів. Приблизно той же склад буде і в добривах для томатів і перців. Можна спокійно взяти такий засіб і підгодовувати їм одразу три культури: томати, перці і баклажани. Я, наприклад, так і роблю.

6. Занадто багато добрив

Однак не варто переборщувати з кількістю підживлень. Багато городники використовують одночасно кілька добрив і ще приєднують до цього народні засоби, не замислюючись про те, що надлишок харчування так само шкідливий для баклажанів, як і недолік.

Підгодовуйте баклажани дуже помірно і суворо дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Намагайтеся не використовувати одночасно кілька засобів і чергуйте кореневі підгодівлі і підживлення по листу.