Хочете, щоб у вашої дитини не було карієсу? Рекомендації дитячого стоматолога
Щотижня я проводжу огляди маленьких дітей від року до 3х років і даю чіткі рекомендації їх батькам, що потрібно робити, як і чим, щоб у їхніх дітей не було карієсу.
А потім починається процес спостереження. Раз у три місяці я рекомендую з дітьми відвідувати проф. огляди стоматолога. І ось парадокс, ті діти, чиї батьки виконують мої рекомендації, і реально приводять дітей раз на три місяці на огляди, мають здорові зуби. Але це не парадокс, а наслідок правильно виконуваних дій.
Гаразд, не буду вас довго мучити, приступимо:
1. Чистити зуби дитині ми починаємо з появи першого зуба 2 рази в день як і собі. І не силіконовим напальчником (силікон не чистить зуби), а правильної дитячою зубною щіткою. Як її вибрати, я розповідаю у відео, яке ви зможете знайти в папці “Корисне” (назва “4 параметри вибору правильної зубної щітки”).
2. чистимо щіткою без пасти, після введення з пастою, кількість – з рисове зерно.
3. Допомагаємо чистити дитині зуби до 8-9 років.
Допомагаємо – це значить не стоїмо поруч і дивимося, як він це робить, а прям після того, як дитина спочатку сам почистив зуби, беремо його щітку і заново все прочищаємо вимітаючими рухами від ясен до краю зуба. Як правильно чистити зуби ви знайдете в моєму відео “Будете здивовані, але ви скоріше за все не правильно чистити зуби”, яке можна знайти в папці “Корисне”.
4. До 2 – 2. 5 років у дитини вже є повний набір зубів, аж 20 штук. Якщо зуби розташовуються близько один до одного, починаємо крім чищення зубів щіткою і пастою, здійснювати чищення міжзубних проміжків.
Це обов’язково!
Карієс між зубами у дітей на моєму прийомі зустрічається в 4 рази частіше, ніж карієс на жувальній поверхні!
Зручніше їх чистити флоссером, ніж намотувати нитку на пальці і лізти в ротик.
Поступово можна пробувати очищати іригатором якщо дитина дозволить це нехитра справа провернути у нього в роті.
5. Якщо проживаєте в регіоні з недостатнім вмістом фтору у воді (а це можна дізнатися на сайті вашого водоканалу), то необхідно використовувати пасти з фторидами. Чому не з кальцієм?
Кальцій із зубних паст створює менш міцне з’єднання з емаллю зуба, ніж фториди, сполучені з емаллю, тому перевагу за пастами з фторидами. Чим міцніше емаль, тим складніше мікробам її подолати ( детальніше з інформацією можна ознайомитися в моєму відео в папці “Корисне” під назвою “Фтор в зубній пасті – всесвітній обман”).
Яку кількість фторидів для якого віку має бути в пасті? До року в якості профілактики карієсу беремо дозування – 500-1000ррм, після року 1000-1500ррм.
Приклади хороших паст ви знайдете у статті “Кращі дитячі зубні пасти, які я найчастіше призначаю своїм маленьким пацієнтам, з безпечним складом” в папці “Діти і стоматологія”.
6. До 3х років не треба давати дитині солодощі. Прості вуглеводи є живильним середовищем для каріозних мікроорганізмів. Що це означає?
Мікроб їсть вуглевод, переробляє його і виділяє кислоту. А ця кислота руйнує емаль зуба, розм’якшує її. Кальцій і фосфати з емалі вимиваються, в ній утворюється пролом. І ось через ці дірочки мікроби і забираються в зуб і руйнують все всередині.
Якщо вже даєте солодке, намагайтеся перейти на новий режим: солодке 1 раз в день після основного прийому їжі, після цього рот потрібно сполоснути або дати попити води, якщо дитина не вміє полоскати рот.
7. З напоїв даємо дитині воду і все що без цукру, наприклад, чай або молоко.
Соки, морси, компоти (так, навіть зварені власними руками з власних фруктів) створюють нам кисле середовище в роті. А це ідеальні умови для розвитку карієсу. Якщо все ж дали, то наприкінці краще сполоснути водою.
І запам’ятайте: перед сном, після чищення зубів не треба нічого давати їсти або пити дитині, навіть молочко або ще люблять турботливі батьки молочко з медом, або “Сніжок”, кефір, улюблений компотик.
Спати дитина повинна лягти з чистими зубами!
Я думаю на сьогодні досить, а про зміцнюють для зубів гелі і чим загрожує нічне годування ми поговоримо з вами в інший раз.