Діти

5 правил виховання дитини

Привіт дорогі татусі! У цій статті я розповім про п’яти пунктах моїх спостережень, і лайфхаков по вихованню дитини, які дуже важливі.

1. Виконувати обіцянки

Коли ви говорите дитині, що хочете сходити з ним завтра в якесь місце, він зазвичай погоджується. Або вам може здатися, що він пропустив це повз вуха. Якщо ви не виконуєте обіцянку, дитині до 4 років записується це на підкірку. Він запам’ятовує.

В один прекрасний момент дочка або син скаже вам, що ви не виконали свою обіцянку. Ви думали, що дитина нічого не запам’ятав, бо ніяк не зреагував. Психологи кажуть, що діти все зчитують. Якщо ви не виконуєте обіцянки, то в наступний раз, коли дитина буде плакати, й просити піти на атракціон, а ви скажете завтра, він вам не повірить, і буде плакати. Тому що він знає, що завтра ви не виконаєте обіцянку. Тому обов’язково стримуйте слово перед дітьми.

Якщо ви не можете стримати це слово, сядьте і поговоріть з дитиною: “Я тобі обіцяв ось це або покататися на цьому (кажіть, що обіцяли). На жаль, ми сьогодні не зможемо, тому що те-то і те-то, кажете, чому не зможете). Але тато тобі обіцяє, що ми обов’язково це зробимо. Добре? “. Тобто візьміть якесь підтвердження, що дитина вас зрозумів, і почув. Це дуже важливо, тому що зараз він формує свою систему цінностей. Він формує думку про вас, як ви себе ведете. І з цього він будує стратегію своєї поведінки.

2. Приймати емоції

Промовляйте дитині, що і він має право на свої емоції. На жаль, коли я гуляю на майданчику, я бачу, що люди кажуть: “Так заспокойся ти! “; “Та що ти кричиш! “; “Що ти плачеш! “; “Замовкни! “. Коли ми так робимо, це означає, що ми зараз записуємо програму життя на підсвідомість дитини.

Яка програма життя з цього складається? Ти не можеш виявляти свої емоції. Від твоїх емоцій дискомфортно людям. Ти дратуєш інших людей. І якщо будеш самим собою або самою собою, проявляючи свої емоції, ти будеш викликати агресію у інших людей.

Я боюся стати собоюЩо відбувається, коли ми виросли? . Я розучився проявляти емоції. Я входжу в якусь програму. Або я стримую сльози. Або ще щось. Тобто, коли ми намагаємося стати самі собою, ми не можемо відкритися. Ми починаємо грати в якісь ролі. Підлаштовуватися під когось, тому що ми боїмося агресії. Ми боїмося потім проявляти в підсумку свої почуття, тому що є негативні та позитивні емоції. Ми боїмося виявляти будь-які емоції, тому що у нас вже дитяча програма. Від цього буде комусь дискомфортно. Від цього буде боляче тобі, якщо ти проявиш свої справжні емоції.

Саме тому, коли ви будете заспокоювати дитину, намагайтеся вирішити проблему. Дізнайтеся, з-за чого він засмутився. Скажіть йому: “Я приймаю твої емоції. Ти маєш на них право. Тобі зараз важко. “. Потрібно приєднатися до дитини через “Я розумію”.

Може статися ситуація, коли, наприклад, поруч з вашою дитиною заплаче інша дівчинка. І ваша дитина може відреагувати на це. Ви можете сказати: “Дівчинка може виявляти свої емоції. Вона має право. Вона просто засмутилася. Вона засмутилася не через тебе. “. Коли з маленькою дитиною відбуваються якісь конфлікти, сльози або ще щось, він автоматично думає, що це через нього. Що це він винен у чомусь. Ставте кордон, що дівчинка має право на свої емоції, і ніяк не пов’язана з ним.

3. Магазини в міру

Ми всі любимо водити дітей в магазини, походити, подивитися що-небудь. А ось тепер давайте подумаємо про себе. Коли ми приходимо в магазин, часто буває таке, коли ми не можемо визначитися або вибрати? Або коли нам потрібно вибрати іграшку для дитини. Або коли нам треба щось подарувати йому на день народження. Ви починаєте ходити навколо. Не розумієте і не знаєте, у що дитині буде цікаво грати.

Уявіть, якщо дорослий не може визначитися, що відбувається з головою у дитини? Ви думаєте, він може визначитися? У нього відразу спрацьовує реакція на все. Мало того, що він буде тягнути з вас всі гроші, йому буде складно впоратися зі своїми емоціями. Бо йому теж складно вибрати. Його буде просто розривати.

Якщо є можливість не йти або обійти, робіть це. Якщо ви йдете в дитячий магазин, ви повинні знати, що хочете знайти та вибрати. Налаштовуйте дитину, що будете шукати, і за якою річчю ви йдете. Це потрібно, щоб дитина теж навчився концентруватися на цьому. І у нього не розбігалися на всі очі. Звичайно, все одно будуть розбігатися, але важлива мета.

4. Образ батька з 3 до 6 років

Виявляється, коли дитина зростає з 1 до 3 років, у нього формується прообраз матері. Тобто присутня занадто близька зв’язок з матір’ю. Відбуваються всі ті процеси, які зав’язані на ній. Наприклад, грудне вигодовування. З 3 до 6 років у дитини включається наступний етап. Коли в його життя, як прообраз, включається батько.

Так, дитина і до цього реагував на батька. Але з 3 років дитина переключається на нього, і починає формувати модель поведінки виходячи з моделі поведінки папи. Як він спілкується, як він ставиться до матері, до жінок, як він себе проявляє, як він спілкується з дитиною, і так далі. У цей момент дитина формує свій світогляд, яким має бути батько. І з 3 до 6 років, може бути, батько навіть повинен дуже сильно і щільно інтегруватися в життя і виховання дитини. Якщо у вас дочка, то вона буде будувати свій світогляд щодо чоловіків на основі вашої поведінки.

5. Давати відпочинок мамі

Не забувайте давати час для відновлення мамам. Є багато батьків, які кажуть: “Я працюю. ” або “Я так втомлююся. “. Ви посидьте з дитиною цілий день або два, коли він в однорічному або двухгодовалом віці. І ви зрозумієте, що відбувається з нервовою системою матері. Якщо ви хочете поруч з собою щасливу жінку, кохану дружину, яка буде психологічно стійка, морально здорова, то давайте їй можливість відновлюватися.

Хтось, каже своїй дружині, що в неї є стільки-то днів на тиждень. Їдь куди хочеш, відпочивай. Нехай це буде басейн, СПА-салони, манікюр, магазинчики. Це твої справи, роби що хочеш. Хтось виділяє один день в тиждень, коли батько повністю виховує доньку. Мама їде хоч на цілий день. У кого-то 3 рази в тиждень мама може йти по своїх справах куди завгодно. У всіх різні способи, але все це лише про одне, щоб поруч з вами була щаслива жінка. Коли вона теж наповнена силою і енергією. Тому що цю ж силу, енергію і любов, вона дасть, в тому числі і вам.

Якщо не даєте їй можливість відновитися, все, що у неї є, вона буде віддавати дитині. А на вас у неї нічого не залишиться. З цього нічого доброго не вийде.

Резюме:

1. Виконувати обіцянки

2. Приймати емоції

3. Магазини в міру

4. Образ батька з 3 до 6 років

5. Давати відпочинок мамі