Як тренуватися в залі, якщо ви там перший раз?
Січень – чудова пора для різних починань, в новий рік з новими цілями та досягненнями! Багато хто саме в цей час приймають рішення змінити своє життя і зайнятися спортом. При цьому дуже важливо робити все правильно і по науці, бо важливіше здоров’я нічого немає!
Як правильно тренуватися в залі, якщо ви там перший раз? Декілька простих порад допоможуть зорієнтуватися на перших тренуваннях і відчути себе більш впевнено у світі спорту!
З чого почати займатися спортом?
Вибір місця для тренувань
Орієнтуйтеся на великі спортивні центри, де кваліфіковані тренери, багато сучасного обладнання, різні фітнес-програми. Також враховуйте час тренувань і наскільки вам зручно буде добиратися до залу.
Рада! Обирайте найкраще – ідіть у той центр, де крім залу є різні оздоровчі фішки: басейн, сауна, соляна печера, клуб для дітей і т. д!
Приміром, у є хороший басейн, де можна тренуватися або просто поплавати, щоб скинути напругу після тренувань і розслабити хребет, м’язи.
Визначити напрямок тренувань
Якщо немає чітких думок, чим конкретно займатися, краще взяти пробні тренування за різними напрямками і порівняти відчуття, де більше подобається.
Ідеально, якщо вийде комбінувати кілька фітнес-програм і обов’язково включати в свій спортивний «раціон» розігріваючу розминку, розтяжку, силові вправи, кардіо і заминку в кінці кожного тренування!
Рада! Тренуйтеся різнопланово – складіть план на тиждень: одна силова і одна розтяжка, басейн або йога, плюс на кожне заняття по 5 хвилин на розминку/заминку і 20-30 хвилин кардіо.
Підбираємо тип тренувань
Тут виключно питання особистих переваг – як зручно і комфортно займатися!
Але все ж, якщо ви новачок в спорті, без досвідченого наставника не обійтися. Персональний тренер покаже, як правильно виконувати вправи, скільки підходів і з якою інтенсивністю. У групі складно отримати стільки уваги, як від особистого тренера!
Одяг для тренувань
Не варто з перших же занять купувати дорогий брендовий спортивну екіпіровку. Краще відкласти шопінг на потім, коли вже буде зрозуміло, чим краще не займатися.
По-перше, не спробувавши, складно сказати, чим комфортніше і зручніше тренуватися – у шортиках, велосипедках, подовжених бриджах або легінси.
По-друге, потрібно визначитися з основним напрямком і підбирати взуття виключно під потреби, щоб була достатня амортизація, хороше зчеплення з підлогою і т. д.
Рада! Займайтеся в комфорті – на перші кілька тренувань надіньте звичну спортивний одяг («рідні» кросівки, зручну маєчку або футболку, добре тягнуться легінси).
Перші тренування
Отже, спортзал обраний, з напрямком і заняттями визначся! Можна приступати до перших тренувань, тільки не забудьте про засадничі речі:
- харчування – важливо не «изголодаться» на тренуванні, обов’язково поїсти за годину-півтора до спорту і після при першому почутті голоду;
- інтенсивність занять – не прагніть «осягнути неосяжне» і перевиконати план, у спорті важлива розміреність і дозування навантажень.
Рада! Тренуйтеся за планом – нехай тренер, виходячи з ваших завдань, розпише тренування за пульсових зон та особливості харчування, на що зробити акцент!
В тренери не просто показують, як правильно робити вправи, але і дають рекомендації допомагають вибудувати харчування і долучитися до здорового способу життя.
Пару слів про больові відчуття
Після перших тренувань м’язи повинні нити, але не хворіти! Важливо вловити різницю, і при перших небезпечних симптомах (наростаюча або різка біль, неприємні відчуття і т. д. ) одразу ж говорити тренеру про проблему!
Погодьтеся, багато чого вже стало зрозуміло і простіше? ! Залишилося купити – він вигідніше, ніж платити кожен місяць або за разові заняття, записатися на тренування і почати відлік нової спортивної життя! Як тренуватися в залі, якщо ви там перший раз?