Спорт

10 способів,як змусити себе зайнятися спортом !

Чому у вас немає мотивації для спорту?

Необхідно зрозуміти, що заважає вам тренуватися? Всі знайомі з найбільш поширеними причинами, по яких ми не займаємося спортом. Ми дуже зайняті, дуже втомилися, спорт – це нудно і нецікаво, і так далі. Але чи є ці причини реальними? Легко сказати собі, що сьогодні був важкий день і не піти на тренування, але реальні причини, по яких у нас немає мотивації для занять спортом, ховаються трохи глибше.

Ми не звикли бути активними

Для багатьох людей регулярна система тренувань і програма вправ – це те, що їм ніколи не доводилося робити раніше. Перебудувати свій графік швидко вийде у небагатьох, і часто цей процес визиває стресс, неспокій і навіть злість на себе.

Життя сучасної людини не вимагає багато руху

Сучасний світ малорухомий – громадський транспорт довезе вас практично до будинку, в торгових центрах є ліфти та ескалатори, навіть за їжею можна не ходити – її доставлять прямо до квартири. У тих людей, які не звикли бути фізично активним, може не виникнути причин на те, щоб змінити це.

Фізичні вправи – це надто важко

Багатьом людям тренування в спортивному залі чи фітнес клубі, представляються болісними: біг на доріжці, постійно дивлячись в стіну, нудний урок аеробіки, складні пояснення тренера, в яких нічого незрозуміло. У результаті складається враження, що відвідування залу – це щось негативне. Не дивно, що в цьому випадку, у нас немає мотивації займатися спортом.

Немає наслідків

Що станеться, якщо ви не будете займатися спортом? Зазвичай нічого. У всякому разі, не відразу. Навіть знань про можливі наслідки, таких як поява зайвої ваги і проблеми зі здоров’ям, недостатньо для того, щоб змусити нас бути фізично активними.

Як мотивувати себе на спорт

Мотивація – це не те, що відбувається з вами, а те, що ви свідомо створюєте самі для себе. Заняття в залі і виконання вправ вдома не принесуть результатів, якщо у вас не буде

мотивації на результат.

Прийміть той факт, що ви повинні займатися спортом

Якщо ви проводите велику частину часу сидячи, і хочете схуднути або зберегти гарну форму, заняття спортом для вас обов’язкові. Ніяка дієта або хірургічна процедура не можуть замінити фізичну активність. Вам необов’язково ходити у фітнес-клуб, достатньо виконувати прості вправи вдома або просто більше рухатися.

Додайте більше руху в свій спосіб життя

Ніхто з нас не збирається позбавлятися від комп’ютера або телевізора, і в цьому немає нічого поганого. Для підтримки фізичної активності достатньо іноді замість ліфта – пройтися по сходах, або провести наступну зустріч з друзями не у кафе, а прогулянки на свіжому повітрі. Намагайтеся більше рухатися, і ваше самопочуття помітно поліпшиться всього за кілька тижнів.

Знайдіть сенс у тренуванні

Для багатьох людей фізичні вправи – це засіб для досягнення певної мети. Найчастіше – це спосіб схуднути або отримати ідеальне тіло. Намагайтеся змінити ставлення до занять, адже фізичні вправи – це відмінний спосіб зняти стрес і отримати заряд позитивної енергії, а не тільки інструмент для створення привабливого тіла.

Займайтеся тим, що подобається

Якщо ви не любите ходити в спортзал, значить не потрібно цього робити. Спробуйте відвідати заняття з йоги або танців, можливо, вони зацікавлять вас більше. Для того, щоб підтримувати себе у формі, достатньо виконувати кілька простих вправ вдома, більше рухатися, стежити зарационом питанияи частіше бувати на свіжому повітрі.

Запросіть друга

Почати регулярно займатися спортом і фітнесом набагато легше, коли вас підтримують однодумці. Запропонуйте друзям сходити у фітнес-клуб, побігати в парку, або пограти в бадмінтон на свіжому повітрі, хто-небудь обов’язково складе вам компанію.

Як зберегти мотивацію

Коли ви тільки починайте займатися у фітнес клубі, спортзалі або виконувати вправи вдома, ви сповнені ентузіазму і з надією дивіться у своє спортивне майбутнє. На жаль, цей настрій зберігається недовго, і бажання займатися поступово сходить нанівець.

Зберігати мотивацію для занять спортом і фітнесом непросто, але цілком реально. Дотримуйтесь цих простих рекомендацій, і займайтеся в своє задоволення.

Поставте мету

Відповідайте собі на питання: чому я хочу зайнятися спортом? Якщо ваша мета – скинути зайву вагу, не соромтеся собі в цьому зізнатися. Розрахуйте, скільки разів на тиждень вам необхідно займатися, і намагайтеся не пропускати .

Не чекайте від себе занадто багато

Найпростіший спосіб втратити мотивацію – не отримати бажаних результатів. Але пам’ятайте, що якщо ви не професійний спортсмен – досягти швидких результатів у вас не вийде, і це абсолютно нормально. Тренування і вправи – це швидше спосіб життя, вони вимагають регулярності і сталості. Незважаючи на те, яку мету ви переслідуйте, необхідно почекати хоча б місяць, щоб з’явилися перші значні результати.

Отримуйте задоволення

Складіть програму тренувань, яка буде приносити вам задоволення. Якщо ви не любите піднімати тяжкості – виключіть ці вправи зі свого графіка. Вам не подобається займатися на біговій доріжці? Значить, не потрібно цього робити. Найкраща мотивація для занять спортом і фітнесом – це почуття радості та задоволення після плідної тренування.

Нагадуйте собі про переваги для здоров’я

У дні, коли ви втомилися і хочете пропустити тренування, пам’ятайте про ту користь, яку фізичні навантаження і спорт приносять вашому здоров’ю. Вони не тільки призводять ваше тіло в відмінну форму, але і знижують ризик виникнення хвороб серця, а також збільшують очікувану тривалість життя до п’яти років.

Як почати сьогодні і не закінчити завтра

Багато людей мріють завжди виглядати красиво і бути здоровими. Такі бажання абсолютно нормальні. Більшість також знають і розуміють, що найпростіший і вірний спосіб досягти цієї мети – спорт. Однак у більшості людей далі цих самих бажань і знань справа не заходить. Але із-за чого так виходить? Єдина проблема криється виключно в самих людях і внутрішніх установках, які вони собі дають.

Вироблення звичок

Для досягнення будь-якого видимого результату, необхідно займатися спортом не менше півгодини кожен день. Але як же бути? Що, якщо у людини абсолютно немає зайвих 30-ти хвилин в день або фізична навантаження за цей час йому здається неймовірно виснажливої?

Нерідко, у всяких інструкціях, іноді навіть для початківців(! ), пишеться, що необхідно займатися аж годину-півтора кожен день. Але де ж взяти стільки сил і часу? Все куди простіше, ніж може здатися.

Починатися будь-які регулярні фізичні навантаження, приділяти достатньо цього всього 5-10 хвилин в день. Головний фактором тут як раз і є регулярність. Ці легкі вправи, рівня звичайної зарядки, не допоможуть вам знайти фігуру Шварценеггера або скинути зайві кілограми, проте вони вироблять у вашому мозку головну звичку: займатися кожен день. І тоді, коли ви звикнете, можливо, і півгодини здадуться вам не такими страшними.

«Мені себе не змусити! »– якщо така думка виникає, то від неї потрібно терміново позбуватися. Треба постаратися пересилити себе, знайти те заняття, яке буде в радість. Якщо біг змушує нудьгу прогресувати, то варто замінити його чимось ще. Йога, карате, спортивні танці, кожен зможе знайти таке активне заняття, які доведеться йому до душі. А музика може послужити непоганим акомпанементом для тренувань.

«Але навіщо мені все це? »– а такі питання вже ознака недостатньої мотивації. Зазвичай вони виникають в головах людей, у яких вже все в порядку зі здоров’ям, яким поки що просто не на що скаржитися.

Але є багато речей, про яких знають не всі і, можливо, саме вони іноді заважають почати займатися.

  • Заняття спортом зміцнюють здоров’я і знижують ризик багатьох серцево-судинних і не тільки захворювань. Наприклад, люди, які займаються спортом, в набагато меншій мірі схильні до цукрового діабету, інсультів, раку або артриту.
  • Давно відомо, що будь-які корисні фізичні навантаження збільшують тривалість життя. Всього 10-20 хвилин спорту кожен день можуть збільшити життя на цілих 2-3 роки!
  • Вправи сприяють виробленню гормонів радості, завдяки чому спорт допомагає зміцнити тонус і зберігати гарний настрій.
  • З-за вироблення вищезазначених гормонів, спортивний осіб менше піддає себе стресу і легше його переносить.
  • Спорт збільшує витривалість організму, а значить, людина зможе переносити більші навантаження, що неодмінно зробить його життя яскравішим і незабиваемее.
  • Спорт також допоможе зберегти молодість духу і іноді навіть тіла. Всі ми схильні до старіння, однак регулярні тренування зможуть продовжити той час, коли людина відчуває себе молодо і свіжо.

Хіба це не досить вагомі причини, щоб зайнятися спортом прямо зараз?

Не варто розраховувати на те, що все відразу вийде. Необхідно терпляче чекати і тренуватися і, з часом, все піде як треба. Головне не кидати на півдорозі. Тому що навіть самі великі спортсмени починали з поразок, що не завадило їм досягти тих висот, на яких вони знаходяться зараз.

Висновок

Життя сучасної людини спрощена до неможливості, і у нас немає необхідності в тому, щоб бути активним. Однак, заняття спортом і фітнесом не тільки допоможуть вам схуднути і зберегти форму, але і помітно поліпшать здоров’я та загальний стан організму. Знайдіть в них свою цінність і сенс, і мотивація для тренувань обов’язково