Вирощую великий часник без прополки і догляду. Розповідаю як
Для того, що-б часник був великий – гряду для нього треба підготувати. Гній вносити не бажано, оскільки при надмірній кількості азоту часник погано зберігається. Тому краще використовувати компост, або мульчувати гряду для часнику все літо дуже товстим шаром трави. Тоді трава до кінця літа перегниє і здобрить грунт. Дуже добре буде перед посадкою внести подвійний суперфосфат. Тільки не заважайте його з попелом. Золою можна підгодувати часник вже навесні, або влітку.
Насіннєвий матеріал
Багато залишають на посадку самі дрібні головки, а великі їдять. Це не правильно, оскільки це веде до виродження сорту. На посадку треба залишати найбільші, найкращі головки.
У минулому році частина часнику посадив дуже густо і мій часник виріс дрібним. Тому не садіть часник часто. Сантиметрів 15 між зубчиками буде гарне відстань. У нас в Підмосков’ї часник садять в жовтні. За пару тижнів до того, як прийдуть сильні морози. Якщо ви посадите часник занадто рано і він зійде – нічого страшного не буде. А от якщо ви посадите часник занадто пізно і він не встигне відростити кореневу, то він може просто вимерзнути. Тому посадити краще раніше, ніж пізніше.
Як не полоти часник
Після посадки я мульчую часник товстим шаром мульчі, тому глибоко часник я не саджу. Просто щоб зубчики були злегка прикриті землею. Я мульчую листям і вам рекомендую. Восени їх повно і бур’яни через низ майже не ростуть. А ось сіно восени багато бур’янами і бур’яни через будь шар сіна сходять чудово. А ще в сіні люблять заводитися всякі миші. Шар листя я ложу хороший. Сантиметрів 10, а то й 15. Часник культура сильна і запросто через листя сходить. А для того що-б листя не здуло вітром – на перший час я притискаю їх всякими гілочками. Через тиждень-два, коли дощ приб’є листя – гілочки можна прибрати. Чи можна прибрати навесні. Але краще восени, щоб вони не заважали часнику.
А далі майже нічого. Буває деяким чесночинам складно пробити листя – тоді треба їм допомогти знявши листя з пір’їнок. Полоти замульчирований часник немає необхідності, оскільки трава там не росте. Ну майже. У спекотну погоду незважаючи на мульчу часник обов’язково треба поливати хоча б раз на тиждень. Якщо гряда з осені була добре заправлена – підгодовувати не потрібно. Чекаємо коли часник дозріє і збираємо урожай.
Коли копати часник
Влітку часник викине стрілки. Їх треба обов’язково видалити, але не всі. Пару-трійку штук треба залишити. По стрілках ми визначимо що часник дозрів і у нас будуть насіння для оновлення сорту. Часник можна копати коли стрілка піднялася. Правда бувають у часнику стрілки важкі, які він фізично підняти не може. Тоді орієнтуйтеся або по іншому часнику, або по сусідах. І звичайно не забувайте за сівозміну. Постійно на одній і тій-же гряді садити часник не варто.