Каріоптеріс – один з небагатьох квітів, який бере естафету цвітіння в серпні і продовжує цвісти до жовтня. Це напівчагарник з прямостоячим стеблами дуже привабливий своєю чарівною простотою. Цвітіння рясне, завдяки чому квітка отримав другу назву – “”синій туман””. Кущ компактний, висотою 1 – 1,2 м, залежно від сорту. Рослина невибаглива на думку сайту https://barra.com.ua/, задовольняється природними опадами і нічний вологою. Поливи необхідні лише при довгому відсутності опадів.

Багаторічник починає цвісти вже в рік посадки, не потребує підгодівлі і особливих умов. Для посадки підійде звичайна садова земля. Не підійде кислий грунт із загрозою підтоплення: рослина не переносить перезволоження.

Запізнілі квіти: синьоокий каріоптеріс. Прикрасьте осінній сад

На зиму кущ не обрізають, але утеплюють прикореневу зону спочатку шаром перегною, а зверху – опалим листям. Зона зимостійкості рослини 5-6, без укриття переносить короткочасні морози до -23 – -28°С.

Придбані саджанці висаджують в квітні. Осіння посадка не бажана: краще відправити саджанець на зимове зберігання. Можна виростити каріоптеріс з насіння. У грунт висівають під зиму (за підмерзлою землі) або ранньою весною. Посів в грунт допускається, якщо у вашому регіоні морози не перевищують 28°С.

Вирощування розсади не представляє складнощів. Займаються посівом насіння в березні. Як правило, використовуємо пухкий живильний грунт і контейнери з дренажними отворами. Посіви здійснюємо неглибоко (до 1 см), зволожуємо з пульвелізатора, накриваємо плівкою і відправляємо на світлий теплий підвіконня. Сходи з’являться через 10-12 днів, після чого укриття потрібно прибрати. Як тільки рослини випустять пару справжніх листочків, потрібно провести пікіровку. Розсаду поливають дуже помірно, обов’язково загартовуємо, як тільки потеплішає на вулиці. Висаджувати у грунт можна, коли відступлять заморозки.

Виберіть для посадки кариоптериса сонячний ділянку, захищений від вітру. Навіть незначне притінення згубно позначиться на красі куща: листя стануть блідими, а цвітіння мізерним. Відстань між лунками при посадці 60-70 див.

Запізнілі квіти: синьоокий каріоптеріс. Прикрасьте осінній сад

Навесні каріоптеріс обрізають на висоту 12-15 див. Обрізка стимулює ріст молодих пагонів, на яких утворюються квіткові бруньки. Рослина цвіте тільки на пагонах цього року.

Каріоптеріс дає хороший самосів. Якщо ви не бажаєте цього допустити, вчасно зрізайте відцвілі суцвіття. Насіння можна зібрати і використовувати для посіву. Хоча цей спосіб розмноження не так зручний, як поділ куща або живцювання. Розмножити каріоптеріс можна також укоріненням відводків.

Кущ ділити корисно і для омолодження: якщо листя стає на пагонах все менше, а квіти дрібнішають, – значить, необхідно ділення і пересадка куща.

Висаджують каріоптеріс в компанії з квітучими чагарниками, наприклад, гортензією, виграшно поєднання з рудбекією, ехінацеєю. Гарним фоном будуть яскраві мальви. Гарний синій туман і “соло”.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *