Чи знаєте ви, що після 30 років людський скелет починає втрачати кальцій швидше, ніж може його замінювати? Ну тепер знаєте. І хоча цей віковий процес не може викликати безпосередніх проблем у вашому житті, з роками він робить ваші кістки м’якими, пористими і настільки слабкими, що вони руйнуються навіть при простих ударних впливах, наприклад удар рукою об стіл або послизнувшись і впавши на підлогу.

Тому, якщо ви хочете мати сильні та здорові кістки, здатні протистояти цій неминучій кризі кальцію (він же остеопороз), тоді читайте https://xtel.com.ua. Тому що в цій статті зібрано 5 способів, якими можна збудувати здорові кістки.

Остеопороз не пройде! 5 порад зі створення здорових кісток для людей старше 30 років

Їжте продукти, багаті на кальцій

Ваше тіло потребує кальцію, щоб нерви, м’язи та гормони функціонували належним чином. Ось чому кальцій постійно вимивається з кісток, щоб підтримувати рівень кальцію у крові. Але цей процес – це не вулиця з одностороннім рухом. І ваші кістки також постійно вилуговують кальцій із крові, щоб зберегти себе сильним та здоровим.

Цей механізм «туди-сюди» йде гладко, поки щодня споживаєте достатню кількість кальцію, щоб тримати запас. Але з віком кістки не можуть забирати стільки, скільки мають. Тому, якщо ви хочете, щоб остеопороз не “з’їв” ваш скелет безповоротно, найкращим варіантом є збільшення кальційвмісних продуктів у вашому раціоні (у добових дозах, що рекомендуються).

Приймайте добавки вітаміну D

Вітамін D (в активній формі) допомагає організму абсорбувати кальцій із кишечника. Ось чому недостатньо просто їсти багату на кальцій їжу. Вам потрібно перевірити кров, щоб переконатися, що ваш рівень вітаміну D оптимальний (20 – 50 нг/мл крові).

І якщо ви вважаєте, що 5 хвилин перебування на сонці достатньо, щоб підтримувати рівень вітаміну D, тоді ви помиляєтесь! Тільки фермери отримують достатню кількість сонячного світла для виробництва натурального вітаміну D. Але це найшвидший шлях до раку шкіри.

Остеопороз не пройде! 5 порад зі створення здорових кісток для людей старше 30 років

Займайтеся фізкультурою

Усі види аеробіки, біг підтюпцем, танці, заняття спортом та підняття тягарів у спортзалі вважаються вправами з фізичного навантаження. І вони важливі, тому що вони зміцнюють ваші кісточки і, природно, спонукають їх захоплювати більше кальцію та зміцнюватися.

Не пийте алкоголь

Дослідження показали, що споживання алкоголю заважає засвоєнню вітаміну D організмом, що, своєю чергою, послаблює кістки. Тому, якщо ви повинні випити, обмежте себе лише одним ковтком.

Остеопороз не пройде! 5 порад зі створення здорових кісток для людей старше 30 років

Не куріть

Куріння шкідливе для загального здоров’я. Страждають не лише легені. Це впливає на кістки, запобігаючи всмоктуванню кальцію з кишківника. Тому якщо ви курець, то дійсно повинні відмовитися від тютюну.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *